Warunki i tryb zawierania i rozwiązywania umów na zaopatrzenie w wodę lub odprowadzanie ścieków.

 1.Przedsiębiorstwo jest zobowiązane do zawarcia umowy o zaopatrzeniu w wodę lub odprowadzanie ścieków z osobą, której nieruchomość została podłączona do sieci i która wystąpiła z pisemnym wnioskiem o zawarcie umowy.

2.Podpisanie umowy z odbiorcą wody następuje po dokonaniu czynności związanych z odbiorem technicznym i sporządzeniu protokołu odbioru przyłącza.

3.Umowy mogą być zawierane z osobą, która posiada tytuł prawny do nieruchomości lub z osobą, która z niej korzysta.

4.Jeżeli nieruchomość jest zabudowana budynkiem wielorodzinnym, umowa zawierana jest z właścicielem budynku lub zarządcą nieruchomości wspólnej.

5.Spółka zawiera umowy z korzystającymi z lokali osobami na wniosek właściciela lub zarządcy w przypadkach określonych w art. 6 ust. 6 ustawy na warunkach określonych w niniejszym regulaminie.

6.Umowy zawierane są na czas nieokreślony z możliwością wypowiedzenia ich przez strony z zachowaniem okresu wypowiedzenia przewidzianego w umowie. Przedsiębiorstwo ma prawo rozwiązać umowę jedynie w przypadkach określonych ustawą, umową lub z ważnych przyczyn. Odstąpienie od Umowy następuje poprzez oświadczenie Przedsiębiorstwa doręczone odbiorcy na 20 dni przed terminem odcięcia dostawy wody lub zamknięcia przyłącza kanalizacyjnego.

7.Po upływie terminu wypowiedzenia Przedsiębiorstwo zaniecha dostawy wody i może zastosować środki techniczne uniemożliwiające pobór wody.

8.W przypadku zmiany właściciela lub zarządzającego nieruchomością następuje wygaśnięcie umowy z dotychczasowym odbiorcą od momentu podpisania umowy z nowym odbiorcą lub zgłoszenia zmiany w Przedsiębiorstwie.

9.Korzystanie z urządzeń wodociągowych bez zawarcia umowy rodzi skutki odpowiedzialności karnej i cywilnej.

 

Zasady zawierania i rozwiązywania umów na dzierżawę pojemników i wywóz nieczystości:

1.Umowy ze zleceniodawcami o świadczenie usługi komunalnej mogą być zawierane w każdym czasie, na warunkach obowiązujących u Zleceniobiorcy.

2.Podpisanie umowy ze Zleceniodawcą następuje na pisemny wniosek na drukach obowiązujących u Zleceniobiorcy oraz po spełnieniu przez Zleceniodawcę wymogów technicznych i prawnych, określonych przez Zleceniobiorcę.

3.Umowy zawierane są na czas nieokreślony z możliwością wypowiedzenia ich przez Zleceniodawcę lub Zleceniobiorcę z zachowaniem okresu określonego w umowie. Szczegółowe warunki wykonania usługi określa umowa ze Zleceniodawcą.

4.Rozpoczęcie wykonania usługi następuje po zawarciu umowy między Zleceniodawcą i Zleceniobiorcą.

5.Rozwiązanie umowy może nastąpić wyłącznie w formie pisemnej:

a)w przypadku rezygnacji z wykonania usługi z zachowaniem okresu wypowiedzenia,

b)w przypadku zmiany właściciela, za wypowiedzeniem lub porozumieniem stron,

c)w przypadku nie uregulowania należności za wykonanie usługi komunalnej w okresie przekraczającym 30 dni od upływu wyznaczonego terminu płatności - w trybie natychmiastowym.

 

Szczegółowe warunki oraz formy rozwiązania umowy ustalają strony w umowie.

Tytuł Typ Rozmiar Dodany przez
Wniosek o zawarcie umowy pdf 276.94 KB Andrzej Waszczuk
Wniosek o rozwiązanie umowy pdf 403.12 KB Andrzej Waszczuk
Opis zmian Data Osoba Porównaj
Artykuł został utworzony.
Dodane załączniki
środa, 16 sierpień 2017 11:51 Andrzej Waszczuk